::: vrh H :::


Štěňata BC, VRH "H"

KRYTÍ DNE 24.10.2010


Bugi začala rodit jako prvnička trochu zmateně. Manžel byl u porodu prvních miminek a tak popisoval kde se narodila první holka, kde druhá. Po mém příchodu, už Bugi rodila v porodní bedně a o vše se prakticky postarala sama.
Kolem půlnoci následovala delší pauza, kdy jsem se šla s Bugi ven projít. Měla pořád nucení, ale nic se nedělo. Teprve po 2 hodinách se narodil další pejsek, bohužel byl už mrtvý, pravděpodobně utopený. No a pak se téměř po hodinových intervalech odrodila další miminka už bez problémů. Posledním miminkem byl harlekýn pejsek, který se narodil, když Daník vstával do školy...
Celkem se tedy narodilo 11 živých miminek.
Bugi je vzorná matka o hromadu mimek se stará svědomitě a ani nechce odcházet od nich ven. Venčíme ji na povel.
Vánoce u nás byly díky této radostné události opravdu štastné a veselé!
3.1. úhyn jednoho pejska v barvě harlekýn, bez zjevných příznaků, pravděpodobně zalehnutý. Byl zaslán na pitvu. Bugi se chová od té příhody jinak, štěňata chodí jen nakojit, očistit. Má nadbytek mléka.
Od narození je vrh pod neustálou kontrolou MVDr. Simony Müllerové.
M: BUGI L´AMI NOIR

PRŮKAZ PŮVODU


RTG 0/0 (A/A)

Cotation 4- Recomandé, TAN TEST 8-8-8 (Mrs. G.Dubuc)
Bugi je výstavně velmi úspěšnou fenou.
V roce 2010 v Čechách vyhrála obě klubové výstavy – BOB.
Již dvakrát byla ve Francii na Nationale Elevage a dvakrát přivezla exellent+ a stříbrný pohár! Získané tituly: V, VT, CAJC, CAC, r. CAC, CWC, CACIB, r.CACIB, klubová vítězka, nejlepší harlekýn v ČR i SR. V roce 2010 složila bez větší přípravy dvě zkoušky. Ve Francii CSAU a u nás ZZO.O: D´ROI DE MATINS DE L ABBE ROZIER

PRŮKAZ PŮVODU


RTG 0/0(A/A)

Cotation 4- Recomandé v ČR i FR,
TAN TEST 10-10-10 (Mrs. Kerfrieden)
                   9-9-9    (Mrr. Maletras)
5x CAJC,Světový vítěz mladých, 5x CAC, Vítěz speciální výstavy Primus Junior, 3x BOB
Jméno štěněte Tetovací číslo Pohlaví Majitel
Harry 4667 Pes (ČP) Andrea Bayerová, Řitka
Hart 4668 Pes (ČP) Petra Halouzková, Brno
Hunter 4669 Pes (H) Čeněk Milota, Frýdek Místek
Hurricane 4670 Pes (H) .
Happy 4671 Fena (H) .
Heart Klára 4672 Fena (H) Hella Kratochvílová, SK
Hekaté 4673 Fena (ČP) Aleš Ernest, Beroun
Hermiona 4674 Fena (ČP) Hana Prokopová,Kraskov
Hess 4675 Fena (H) Peter Štorman, Slovenia
Hestia 4676 Fena (H) Petra Suchomelová,Praha 10Vrh "H" je pro mě zdrojem síly, odvahy a překonání sama sebe.
Byla jsem v práci, když se rodila první miminka, prvorozené harlekýnky. Přesně v tuto dobu přišla informace od majitelky psa, že pes je pravděpodobně nositelem genetické vady. Tato informace vycházela z neštěstí, co postihlo vrh "D" L´ Ami Noir, kde některá štěňátka uhynula a některá byla utracena z důvodu zvětšených ledvin. Jedním z řešení byla likvidace celého vrhu!
Musela jsem se rozhodnout co dál. Bugi však byla vzorná matka, o svá štěňátka od prvopočátku pečovala s maximální citlivostí. Z tohoto důvodu byl nakonec ponecháno mé prvorodičce Bugi všech 11 živě narozených štěňat s tím, že se situace bude nadále sledovat. Díky doporučení kamaráda J. Šustka mi byla doporučena veterinářka a homeopatička Simona Mullerová. S paní doktorkou bylo možné spolupracovat na dálku a díky tomu dostávala štěňata od narození homeopatika podporující zdravý růst a vývoj orgánů. Když jsem po 14dnesch našla největšího harlekýna v rohu porodní bedny mrtvého, zaslala jsem s pomocí pana MVDr. Kužela pejska na pitvu. Jednalo se o pejska, který byl největší, ale od narození klidný a nejdéle mu trvalo začít sát.
Zpráva, která přišla mě vyděsila, neboť i tento pejsek měl zvětšené ledviny. MVDr. Kužel však víc řešil informaci ze zprávy, cituji: "žaludek dilatován sušším kaseinem a ložiskovým překrvením na sliznici, tenké střevo ochablé s nevýraznou úsekovou katarální enteritidou a částečnou plynatostí s hlenovitým cholickým obsahem v luminu" …pro mě absolutně nesrozumitelná informace, která však zachránila další štěňátka. Díky tomu se totiž zjistilo, že štěňata trpí nějakým virem, který však nelze blíže specifikovat. V tu dobu se už taky vědělo, že ostatní štěňata po Roiovi jsou v pořádku, díky spolupráci se zahraničními chovateli. Roi prodělával léčbu na zánět. Zbylá štěňátka z vrhu "D", která o chloupek unikla utracení, jsou nyní již dle několikanásobného vyšetření též v pořádku.
Vrh "H" nakonec přestál virové onemocnění bez doporučených antibiotik, bez jiných dalších doporučených léčebných přípravků. Štěňatům je pouze posilována imunita pomocí homeopatik, s kterými má paní doktorka Simona Muller výborné zkušenosti a úspěchy. Já osobně těm sladkým kuličkám vůbec nerozumím, ale štěňatům moc chutnají a zachránily je před bakteriálním onemocněním s možným následkem smrti.
Štěňátka z vrhu "H" jsou zdroje nových informací a postupů, naplňují mě radostí a štěstím. Nyní už jsou samostatná, zdravá a hodně vitální a jsou připravená na odchod do nových rodin. Dovolím si říct, že jde o spojení nejkrásnější harlekýnky a nejkrásnějšího černopáleného psa u nás, oba rodiče úspěšní na výstavách v zahraničí. Povahově vyrovnaní, oba splnily podmínky chovnosti ve Francii, kde prošly povahovým testem. Oba mají francouzkou zkoušku CSAU a jsou v nejvyšší třídě chovnosti Recomandé 4. Roi i Bugi mají předpoklady k pracovní využitelnosti, mají zájem o aport a jejich zákusy jsou pevné, zkoušky nemají jen díky nedostatku času svých majitelek. (Pozn. Bugi složila bez větší přípravy po jedné večerní tréninkové návštěvě cvikáku v Nymburce zkoušku ZZO na výbornou.)
Dovolím si tak říci, že štěňátka z vrhu "H" jsou bojovníci, nejenže před narozením složily spolu s maminkou Bugi zkoušku základní ovladatelnosti, ale oni vyhrály i své životy! Doposud nebyla štěňata z vrhu "H"inzerována, proto mnozí z nich čekají na své nové, hodné páníčky, kteří touží po věrném příteli, pro kterého budou mít dostatek lásky i času.
Cena štěňat bude dostupná všem vážným zájemcům a bude poskytována se zárukou!


Harry (pes)

- označen bíle, černý pes s pálením, tmavší
- narozen třetí v pořadí a jako vůbec první pejsek vrhu H
- Harry je raubíř, hodně aktivní a když něco chce, tak do toho jde s plným nasazením, což se projevuje hlasitými zvukyHart (pes)

- černý pes s výrazným pálením
- od narození je hodně vitální, ještě se ani nenadechl a už ssál, až mlíko stříkalo
- hodně akční, je hodně problémové ho nafotit vůbec, natož v postojiHunter (pes)

- harlekýn s hrudním bílým znakem, který však splývá se světlejší šedou barvou
- pes velmi milé povahy, hodně zvídavý a aktivníHurricane (pes)

- harlekýn, který se narodil jako poslední z vrhu H, vývojově mladší než ostatní z vrhu
- povahově je aktivní a zároveň milý pes, bude potřebovat hodně lásky a bude ji i vracetHappy (fena)

- výrazná harlekýnka, označena od počátku růžově, rozená v pořadí čtvrtá z vrhu H
- je veselá, zvídavé povahy a svým pohledem vám říká: "já jsem tady s tebou"Heart Klára (fena)

- prvorozená fena barvy harlekýn, která prorazila cestu všem ostatním - je velmi statnou fenou, hlubokého pohledu
  a majiteli bude oporou - jestli se to dá tak napsat, je to anděl s ďáblem v těle!Hekaté (fena)

- černopálená fena narozená v 3.30h, tudíž ranní ptáče a její aktivita tomu odpovídá
- jméno má totožné s bohyní strašidel a kouzel, ochránkyně jezdců a matekHermiona (fena)

- černá s pálením narozená též ráno v 5.45h a též hodně akční
- je jedním slovem kouzelná …Hess (fena)

- nejsvětleji zbarvená harlekýnka narozená jako druhá
- jméno dostala po mé velmi klidné kamarádce NO, která s námi žila 15let a doufám, že jméno této feně přinese chybějící klid,   protože tato fena je nejakčnější z vrhu a vystihuje jí nejlépe označení jménem Harpie…Hestia (fena)

- harlekýnka krásného zbarvení, ušlechtilé kostry a citlivé povahy, taková princezna
- jméno má totožné s bohyní domácího krbu a ohně, ochránkyně rodiny a obce, nejlaskavější z Bohů a i ona se takovou jeví.
  Umí být ale i svá, jako každá Bohyně!

Další fotky našich štěňátek z vrhu "H" naleznete ve fotogalerii.
Foto