::: VZPOMÍNÁME :::

ICH. EASTWOD CLINT FEDAR
11.5.1999 - 31.12.2006
Tento pes se jménem téměř totožným se jménem známého herce Clinta Eastwooda, byl neméně známý! Neznal ho sice svět filmu, ale svět kynologie!
Narodil se v CHS Fedar, odkud jsme si ho přivezli jako půlročního.
Na první výstavě 1.4.2000, získal titul PRIMUS JUNIOR. Tím odstartoval svou výstavní kariéru, kdy absolvoval 32 výstav a obdržel mnoho titulů. Výstavy, ale Eastwod rád vůbec neměl i přesto (v konkurenci kupírovaných psů, kteří byli tehdy dle standardu, při shodě kvalit dvou jedinců, upřednostňováni) neskončil na horším než druhém místě! To, že se předváděl výhradně kvůli mně, potvrdil na výstavě v Bratislavě, kam jsem kvůli autonehodě nemohla dojet včas a požádala kamarádku kamarádku o jeho předvedení. Výsledkem byla první a jedniná VD.

Celkem tedy získal Eastwod:
24xV, 18xCAC, 3xCACIB, 2x BOB, 2x res.CACIB, 3x res.CAC, 2xCAJC, 7xV2, 1xVD
Byl krajským a oblastním vítězem. Na krajské výstavě v MB obdržel II.místo v 1.skupině FCI
Stal se 2x KLUBOVÝM VÍTĚZEM a VÍTĚZEM PLEMENE v roce 2000 a 2004
byl mu přidělen titul ČESKÝ A SLOVENSKÝ ŠAMPION a také titul INTERŠAMPION.
Poslední titul, který obdržel je KLUBOVÝ ŠAMPION KRÁSY


Výstavy byly jen zpestřením našeho společného soužití. Především jsme spolu trávili většinu času a to nejen doma, ale na výletech. Chodili jsme spolu na vycházky, jezdili na kole. Tahat uměl ale i na lyžích, žel jsme si tuto zábavu moc doma neužili, kvůli nedostatku sněhu v Polabí, ale na horách to byla naše hlavní náplň!
V létě jsme chodili pravidelně plavat a přeplavat naše jezero nebyl pro nás dva žádný problém.
Celoročním vybitím byl všestranný výcvik, kdy jsme se jeden od druhého navzájem učili. Eastwod byl výborný stopař, ale někdy zkoušel mé nervy. Když jsem jeho taktiku prohlídla a na stopě mu přestala pomáhat, vždycky ji pak dokončil. Na stopařské speciálce podle NZŘ jsme byli panem rozhodčím moc chváleni a na jedné z všestranných zkoušek dokonce obdrželi 100b. Obrany Eastwoda moc bavily, ale začátky nebyly nikterak jednoduché. Díky tomu jsem poznala Z. Šafáře a následně M. Adamce, který se stal naším trenérem.
Poslušnost byla přirozená, doma téměř 100%, ale při zkouškách byl výkon většinou průměrný. East totiž reagoval na mou nervozitu.
Společně jsme složili 11 zkoušek.
ZOP, ZPU1-2 - řád kynologické jednoty Brno - poslušnost a všestranná zkouška
ZM, ZVV1, ZPS1 - národní zkušební řád - všestranné zkoušky, stopařská speciálka
BH, SCHHA - řád NO - zkouška doprovodného psa a obranářská
IPO1- mezinárodní zkušební řád - všetrannost
T1, OPT1 - řád TART, všestranná a obranářská speciálka

Zúčastnili jsme se spolu několika závodů a i na těch Eastwod exeloval. Náš úplně první závod v Lysé nad Labem dle ZVV1 vyhrál a odnesl si ocenění za nejlepší obranu. Další závod v Hrádku u Rokycan dle ZVV2 vyhrál také a v posledním závodu v Novém Strašecí dosáhl nejvyššího počtu bodů za obranu.

Za Eastwodem přijelo 6 nevěst, jedna až z Polska, a stal se otcem 21 potomků.

Eastwod měl rád celu naši rodinu, miloval všechny děti a když pak do naší rodiny přišel Danýsek, nepustil ke kočárku nikoho blíž než na krok. Následně si s ním hrál a toleroval mu jeho dětské lumpárny. V plné síle s námi prožil Vánoce 2006 spolu s Beou, Celine, Sarah, Mayou a kelpií Brayou. Na společné procházce jsem zachytila jeho poslední šťastné dny…

Nikdy jsem o Estwodovi nahlas neřekla, že je dokonalým psem, ale pro mě byl a ve vzpomínkách vždycky bude
MÝM BÁJEČNÝM PŘÍTELEM!


"NIKDY NEZAPOMENU JAK SE NA MĚ EAST DÍVAL,
JEHO OČI PROMLOUVALY TÍM NEJKRÁSNĚJŠÍM JAZYKEM NA SVĚTĚ !"
Nar.11.5.1999, č. záp. ČMKU/BC/3487/99, chovatel: Kateřina Beranová


Pedigree (Průkaz původu)

Eastwod Clint je vysoký představitel plemene v barvě černá s pálením. Jeho předností je harmonická stavba těla, téměř kvadratického formátu. Končetiny jsou silné s dobře utvářenými tlapami a kompletními paspárky. Vyniká svou klidnou a vyrovnanou povahou, díky které je schopen jakékoliv činnosti v oblasti kynologie. Reprezentuje plemeno na výstavách a byl zároveň připravován majitelkou na zkoušky v zájmové i ve sportovní kynologii. Je perfektní společník schopný v případě potřeby vždy zasáhnout. (ověřeno při IQ C se závěrečným hodnocením: řešení problémů pes ovládá velmi dobře, čas k řešení mírně nadprůměrný, sociální chování výborné, krátkodobá i dlouhodobá paměť na vysoké úrovni). Od roku 2004 se stal perfektním rodinným psem. Děti nejen miluje, ale dokáže je i ochránit.
Získané šampionáty

INTERCHAMPION ČESKÝ ŠAMPION SLOVENSKÝ ŠAMPION
Výstavy

SPLNĚNY PODMÍNKY PRO UDĚLENÍ JUNIOR ŠAMPIONA
30.10.2001 UDĚLEN TITUL ČESKÝ ŠAMPION
5.1.2005 UDĚLEN TITUL INTERŠAMPION

Klubový vítěz 2001 a 2004
Posudek 2003 klubová: 4 letý statný pes,hlava správného typu, oko i ucho korektní, výborný formát, výborný krk, korektní hřbet, standardní ocas, pěkný hrudník, vynikající mechanika pohybu, profesionálně předveden, srst správné struktury, slabší pálení na hlavě bohužel i na hrudníku, korektní skus, plný chrup, paspárky v pořádku, varlata obě
Zkoušky


ZVV1 IPO1
Chov

Svod dorostu 1.4.2000 v Ústí nad Labem
RTG DKK 0/0
Bonitace 2001: A X / A
Paspárky: P - kompl. L- kompl.Potomci

Fotogalerie