::: Aktuality roku 2006:::


31.12.2006 Krásný slunečný a teplý den, byl pro nás dnem velkého smutku. Končí rok 2006! Nenapadlo nás, že kromě rozloučení s tímto rokem, nás bude čekat i poslední rozloučení s našim Eastwodem, psem, se srdcem lva!

24.12.- 26.12.2006
Vánoční svátky a nás kontaktovali téměř všichni členové naší rozsáhlé rodiny. Všem štěňátkům a pesanům se daří skvěle a tak doufám, že se v příštím roce všichni opět ve zdraví sejdeme Všem moc děkujeme za zprávičky a fotečky. Na nich je vidět, že se pesani mají báječně. Osobně nás přijela navštívit Delisa, Donatella, Evans a Expert.

15.12.-18.12.2006 Kelpí je u svého prvního ženicha Jumpera. Oba jsou nezkušení, ale šikovní. Krytí a překrytí proběhlo přirozeně a bezproblémově.

2.12.2006 ELITA a ENIGMA dnes odcestovaly do nových domovů. Foto - fotogalerie/vrhe

1.SETKÁNÍ VRHU D. Dopoledne k nám přijeli majitelé šťěňat vrhu D. Nejprve jsme se kochali vzájemnou hrou sourozenců DIPSYHO, DELISY, DEBRIS, DONATELLY A DUFFY. Po malém občerstvení jsme vyrazili do Nymburka na cvičák, kde jsme shlédli obrany místních NO, D. Následně se předvedl i EASTWOD. Pak přišla na řadu štěňata, která se opravdu vydováděla především na překážkách. Nikdo by nepoznal, že je vidí poprvé v životě, tedy krom DUFFY, se kterou majitelka poctivě doma cvičila chůzi po prknech a také DUFFY byla ta, co štěnda pro běh po kladině a A nadchla. V odpoledních hodinách se majitelé a příjemně unavená štěňata rozjela zpět do svých domovů. Foto z akce naleznete ve -fotogalerii/akce/ostatní.18. a 19.11.2006 Tento víkend LHOTECKÁ LINIE slavila!
V SOBOTU jsem na MVP Praha vystavovala CELINE, jela jsem autobusem a zpět si odvážela tituly V1, CAC a CACIB od pana rozhodčího M. Redlického, který posuzoval velmi přísně (celkový počet psů 22/5V,1VN)
Ihned po skončení posuzování se konala členská schůze Beauceron klubu ČR, kde byl našemu EASTWODOVI přidělen titul KLUBOVÝ ŠAMPION KRÁSY !
V NEDĚLI na tom samém výstavišti v Praze proběhla SPECIÁLNÍ VÝSTAVA BEAUCERON KLUBU ČR na kterou bylo přihlášeno 41psů. Celou výstavu vyhrál a titul BOB, CAC, Vítěz speciální výstavy a nejlepší harlekýn získal CAESARE Z LHOTECKÉ LINIE. Jeho sourozenci CELINE, CID, CZECH byli oceněni známkou V1,CAC.
ICH. EASTWOD CLINT FEDAR nastoupil ve třídě pracovní a získal stejné ocenění V1, CAC.
Prvenství si z třídy veteránů odvážela i 9letá DAISY Z OPATOVICKÝCH ROVIN, která však pro nehodu při skoku z auta již nebyla předvedena v soutěži o nejkrásnějšího veterána.
I v Polsku slavila naše CHS také velký úspěch, neboť CLAIRMONT Z LHOTECKÉ LINIE (Monty) si z MVP v Kielc od pana rozhodčího Bela Siklosi odvážel ocenění V1,CWC,CACIB,NPwR!
V konkurenci byl i nám známý Virtus a Viator. Vítězem rasy se stal mladý pes Ardor des Assiers. Tuto informaci nám zaslala přímo majitelka Ardora, Małgorzata Bartoszewska - Kujawa.
Gratulujeme k vítězství všem psům i majitelům!!!

17.11.2006 Dnes jsem podnikla sváteční výlet do Strašína u Říčan, kde se Dipsy a Delisa potkali se svým tatínkem. Foto naleznete ve fotogalerii.
Celine, Eastwod i Daisy si zde zatrénovali obrany s figurantem Vlastou Knihou.

16.11.2006 PRACUJEME SPOLU S WEBMASTREM NA NOVÉ VIZÁŽI FOTODOKUMENTACE, proto nenajdete ve fotogalerii v současné době žádné fotky. Děkujeme za pochopení.

10.11.2006 STRÁNKY NAŠICH PŘÁTEL www.berger-de-beauce.at

1.11.2006 Dodány nové fotky do kapitoly štěňata, do vrhu "D". (přijela se na nás podívat Donatella s paničkou) i do vrhu "E". tentokráte se jedná o záběry z běžného života!

30.10.2006 BEAUCERON A KŮŇ. Navštívili jsme majitele Delisky, kteří dva koně vlastní a rozhodli se vyzkoušet, jak se naši bosíci budou ke koním chovat. Celina a Dipsy ještě nikdy koně neviděli, ale chovali se jak profíci. Běhali se zájmem těsně okolo koně a moc se jim to líbilo. Koni jejich společnost nijak moc nevadila. Na mazáka Eastwoda ovšem neměli, ten si udělal celou jízdárnu, kdy přesně kopíroval klusajícího koně před ním. Nakonec si všichni ještě zacválali a patřičně unaveni jsme se vraceli domů.

 

CELINE 20.10.2006 CELINE už je asi vážně dospělá... Ve čtvrtek nám přišel totiž nečekaně vstupní list na French Shepherd Show, jinak řečeno speciální výstavu do Maďarska, která začínala v sobotu ve 14h v Budapešti. Bohužel jsem nemohla jet a proto jsem Celinu odvezla v pátek do Prahy a odtud už jela beze mne. Tuto 3 denní výpravu absolvovala na 1 a ještě si z výstavy přivezla ohodnocení V2,r. CAC ze třídy dospělých ve svých 17 měsících, kterou ji zadal rozhodčí Jean-Paul Kerihuel z Francie. Všem, kteří umožnili mé feně absolvovat tuto výstavu, opravdu moc děkuji! Jmenovitě Dáše a Máriovi, no a samozřejmě Airin a Erosovi, že se bezproblémů spolu snesli!
Zatím co Celine běhala po výstavišti v Maďarsku, u nás doma probíhal návštěvní den, kdy si noví majitelé přijížděli pro svá štěňátka. Od neděle tu čeká na svého majitele z pesanů - 3.měsíční DIPSY a 2.měsíční ESHLEY, z feneček pak ELITA a ENIGMA. Popis a fotografie nezadaných štěňat jsou pod odkazem na nezadaná štěňata.
Aktuální fotografie všech štěňátkek neleznete ve vrhu vrhu "E". a ve vrhu vrhu "D".

15.10.2006 Dnes složila naše CELINE psí zkoušku z dospělosti tzv. BONITACI. Spolu s ní byli uchovněni i její dva bratři černopálený CID a harlekýn CZECH. Uchovněná byla i starší polosestra ALBA Vlčkovický les.

13.10.2006 Přidány slibované fotky vrhu "E".

9.10.2006 Přijela Duffy, má se skvěle, majitelé se jí hodně věnují, takže už tolik nedivočí a za odměnu dostává samé dobroty a tak už váhou dohnala Dipsyho. Oba váží 12kg.

8.10.2006 Dnes se mi konečně podařilo nafotit kompletní vrh "E".


6.10.2006 V pátek jsem vyrazila na speciální výstavu slovenského beauceron klubu Tentokrát jsem vzala ze psů pouze Celine, abych měla víc času na Danyho, který jel se mnou. Tam jsem jela autem s Radkem K.,jeho dcerou Katkou a pesany Pongem, Hilary a Moly. Do Ivanky při Dunaji jsme dorazili okolo jedné v noci, po chvíli našli krásné místo na stanování a spalo se nám tak krásně, že jsme málem prospali výstavu. Naštěstí nás vzbudili boseronkáři, kteří se ptali na cestu a tak jsme stihli dojet přesně v 10h. Počasí bylo teplé a slunečné, posuzování paní rozhodčí Ridarčíkové korektní. Celine obdržela známku V2 v mezitřídě.
Cesta zpět byla dobrodružná, z Hranic na Moravě jsme pokračovali s Danýskem a Celine již sami vlakem a tak se nám to cestování líbilo, že jsme to vzali zkratkou přes Brno. Domů jsme se kupodivu vrátili ještě v sobotu!

5.10.2006 Delisa odjela do nového domova od nás pouhý 1km. Už jsme ji dokonce stihli i navštívit. Má se dobře, běhá mezi slepičkama a koníkama, kouká na králíčky a společnost jí dělají dostihově vedení vipeti.

2.10.2006 V časopise Fauna vyšel článek "Jak se žije s beauceronem", na fotografiích je komplet vrh "D", Czech z Lhotecké linie, naši pesani krom babuchy Daisy a kamarád Petr s Amigem od Kulaté báby.

30.9.2006 Vyrazila jsem spolu s Danym a taky s Celine, Pongem a Kelpí na víkend v Zátaví u Písku. Cestou jsem se zastavila pro Hanku H., která s sebou vzala nejmladší členku smečky.Cesta byla až na pár objížděk bezproblémová a dokonce jsme stihly i snídani. Následoval výlet na statek s koňmi. Vyjížďka na hřbetech místních haflingerů byla příjemnou relaxací. Užil si samozřejmě i Danýsek a ostatní děti, neboť si taky zajezdili. Odpoledne nás čekal tréning obran. Celině i Kelpí oba figuranti, Kamil i Radek, moc chutnali. Před večeří se šlo k vodě, bylo to nádherné vidět tolik beauceronů pobíhat v podzimní krajině. Následovala večeře, video s BC a společenský večer. Ráno jsme kupodivu téměř všichni vstali na stopičky. Po lívanečcích následovala teorie, jak trénovat jednotlivé cviky poslušnosti, což jsme si pak vyzkoušeli při skupinové poslušnosti pod vedením p. Svobody. Moc se nám to všem líbilo, dokonce jsme se příjemně zahřáli! Čekal nás oběd a návrat domů. Nejraději bychom ještě pár dní zůstali, počasí bylo opravdu nádherné a atmosféra přátelská. Poděkování patří organizátorce Dáše Černé, výcvikáři Pavlu Svobodovi, oběma figurantům a v neposlední řadě paní Svobodové za vynikající jídlo!
Přijela se tam na nás podívat Debris s páníčky, je spokojená (viz. foto)

26.9.2006 Darrelka odjela do nového domova.

23.9.2006 PONGO Z KOLÁČKOVA RANČE byl na NV Brno zvolen druhým nejhezčím psem soboty!
Tento úspěch nás velmi potěšil a to hned z několika důvodů: prvním z nich je, že i beauceron může "předběhnout" a porazit i nádherně osrstěná plemena, druhým, že jsem při obdržení tohoto vysokého ocenění stála na druhém konci předváděcího vodítka a třetím, že je tento úžasný pes synem naší Sarah, současné matky vrhu "E" a zároveń bratrem Mayi, matky vrhu "D"!

    

21.9.2006 Přidány nové fotky vrhu "D" do fotogalerie.

18.9.2006 ÚSPĚCHY OTCE VRHU "D".
Od narození vrhu se stal ARCON z Husovy tvrze ŠAMPIONEM SLOVENSKA A LUCEMBURSKA.
Dne 16.9.2006 složil ARCON zkoušku IPO3, stejně jako jeho bratr ARTUŠ! V neděli 17.9.2006 na KLUBOVÉ VÝSTAVĚ v Rakousku zvítězil ve třídě pracovní (CAC) a odvezl si z tohoto šampionátu titul VÍTĚZ KOMBINACE!!!
Zde naleznete fotografie nezadaných dcer a syna.

17.9.2006 A jsou tu další fotečky vrhu "E", štěňátkům jsou 3týdny a byla jim vybrána jména.
Pejskům: ELVIS, ESHLEY, ERNEST, ERON, EVANS, EVEN, EXPERT a fenečkám: ELITA, ENIGMA a EXTRA10.9.2006 Přidány nové fotky do Výchovy, socializace a základů výcviku psů, kde máte možnost vidět socializaci našich štěňat!
K novým majitelům odešla divoška Debris a princezna Donatella.

7.9.2006 Miminka rostou! Dnes proběhlo tetování a očkování vrhu "D" a Mayatka se pomalu rozejdou k novým majitelům. Nového pánečka ještě nemá fešanda DARIA a milá DELISA.
Na tréningu obran pod vedením M. Adamce přijel i otec vrhu "D" Arcon z Husovy tvrze, který získal od narození štěňátek několik dalších výstavních titulů a nyní jen čeká na oficiální přidělení šampiona SLOVENSKA a LUCEMBURSKA.

Arcon z Husovy tvrze  Arcon z Husovy tvrze

Sašenčina štěňátka povyrostla. Nejtěžší je nyní oranžový 1070g a nejlehčí vínová fenka s 800g.

3.9.2006 2.KLUBOVÁ VÝSTAVA 2006. Na letošní klubovou výstavu na Konopišti budeme opravdu dlouho vzpomínat! Všech 7 beauceronů odchovaných v naší CHS z Lhotecké linie si odneslo z dnešní výstavy titul! Sešel se nám tu celý vrh "C" a všichni dopadli exelentně:
V1, CAJC si odnášel CAESARE A CELINE , která se velmi krásně prezentovala a stala se tak i NEJKRÁSNĚJŠÍM MLADÝM PSEM.
V1, CAC + VÍTĚZ BARVY obdržel CZECH a taky CARAMBA
V1, CAC ze třídy pracovní získala fena BEATA , která je matkou štěňat "A" Fahave
V2, r.CAC si odvážel CID do Poděbrad a CLAIRMONT do Krakowa
Ptáte se co naši další pesani?
EASTWOD CLINT FEDAR ve třídě šampionů získal ve svých 7letech V2, r.CAC a kondici 9leté DAISY Z OPATOVICKÝCH ROVIN ocenila p. rozhodčí oceněním V1, NEJLEPŠÍ VETERÁN!
Kompletní výsledky včetně fotografií budou zveřejněny na www.beauceron.cz

2.9.2006 MVP v Mladé Boleslavi jsme se jeli podívat spolu s Ewou, majitelkou Montyho(Clairmont), která za námi přijela z PLR.
Výsledky dnes vystavovaných bosíků z Lhotecké linie nás velmi potěšily: CAESARE - V1, CAJC. BEATA a CZECH už v dospělých V1, CAC, r. CACIB.
Po výstavě jsme naše hafany nafotili a jak to "strakáčům" spolu slušelo, můžete posoudit sami.

  

31.8.2006 První fotečky našich nových drobečků z vrhu "E".

 

27.8.2006 Portréty a postoje štěňátek z vrhu "D".

26.8.2006 Sarah začala dnes rodit, v 16.15h přišla na svět první fenka. Více informací štěňata "E".

24.8.2006 Tetovací čísla mají už Daria, Darrel, Delisa, Debris, Dipsy, Donatella a Duffy přidělená jsou v pořadí 4049-4055. Váha nejlehčí Darrel je 3kg a vede stále Dipsy, který má o 600g víc. Porodnu už štěňata opustila, proběhla se po zahradě a bydlí od odnešního dne ve venkovním kotci. Jak rostou, krásní a jak se jim život líbí, je vidět i na fotkách zde.13.8.2006 Dnes je vrhu "D" 21 dní a kromě toho, že poprvé dostala piškotky s mlékem se štěňátka poprvé proběhla po výběhu. Zdokumentovali jsme i jejich "obličejíčky".

12.8.2006 Se zraněnou nohou a o berlích jsem spolu s řidičkami Marcelkou a Bárou vyrazila směr Hluboká nad Vltavou, kde se konala klubová výstava kelpií. Posuzovala rozhodčí z Nového Zélandu, která je úspěšnou chovatelkou Velškorgů pembroke a zároveň má aprobaci k posuzování všech plemen. Marcelka předvedla svého Jumpera ve třídě mladých. Získal pěkný posudek a známku VD. Nakonec byl ale nejlépe ohodnoceným psem AUK. Však jsem si ho vybrala jako ženicha pro naši Kelpí, která běhala ve třídě otevřených s Bárou, z které se vyklubala rozená handlerka, což rozhodčí náležitě ocenila. Moc jim to s Kelpínou slušelo! Soupeřkou ve třídě jim byla Aussi Xapatán, která si z výstavy odnesla titul BOB.

7.8.2006 Nové fotky našich štěňátek od maminy Mayi Z Koláčkova Ranče. Hmotnost k dnešnímu dni se pohybuje u feneček od 1550-1700g, pejsek váží 1800g. Téměř všechna štěňátka už koukají. Nejaktivnější je červená!

6.8.2006 Dnes jsem se vrátila z výcvikového tábora beauceronů, který se uskutečnil v náhradním termínu. I přes málo času na přípravu byl zvládnut ve všech směrech na jedničku! ZKO Kácov, kde se tábor uskutečnil, poskytuje opravdu super zázemí, je tu nádherný cvičák, technické vybavení na úrovni a péče o nájemníky téměř mateřská! Většinu účastníků neodradilo ani počasí.Úmorné parno bylo od poloviny týdne vystřídáno trvalým deštěm. Kromě každodenního tréninku, tu proběhla bonitace spojená se svodem mladých, k závěru tábora pak zkoušky dle NZŘ a KJ Brno. Letos jsem se zúčastnila tábora jen já s Daníkem, neboť taťka Pavel hlídal doma psí miminka. S sebou jsme měli pesany: "dědka" Easta, divošku Kelpí a mladou Celine, která si z LVT přivezla zkoušku ZOP. East ukázal svůj charakter, kdy byl předcvičujícím psem při zkoušce ZPU 1, kterou skládala háravá fena, a on odchodil celou poslušnost jako "pan profesor". Však se na něj během tábora přijelo podívat hned několik jeho dětí a vnoučat - Dášenka z Husovy tvrze, Bleis s Birgitou Magic Magpie a téměř celý vrh A Fahave po jeho dceři Beatě. Ani Danýsek se zde nenudil. Sešla se tu docela velká parta dětí, která řádila od rána do noci bez ohledu na počasí. Bylo nám fajn!!!

28.7.2006 Tak toto je aktuální foto našich "nových" štěňátek. Šťastnou budoucí matkou je Sarah Du Domaine Des Seigneurs De La Bergerie.

23.7.2006 Maya z Koláčkova ranče má 7 miminek, jednoho kluka a 6 holek! Aktuální informace + foto na (vrh D)


29.6.2006 Natáčení pro nás dnes skončilo. Braya byla ve svém živlu, všichni si jí tam hladili a chválili jak je šikovná, prezentovala se pod svým pracovním jménem - Kelpí. No a teď nejspíš začne sledovat reklamy televizi...

25.6.2006 Byl teplý slunečný den a my si udělali s celou rodinou výlet do Strak za ženichem. Překrytí Sarah se povedlo okamžitě a tak zbyl čas i na příjemné posezení v místní hospůdce. Po poradě s vet. lékařem bylo krytí zopakováno ještě jednou dne 27.6.
Maya a Sarah aktualně
23.6.2006 Hned po obdržení krycích listů od poradkyně chovu, jsem odjížděla za ženichem s naší Sašou. Tentokrát jsem vybrala Garryho z Koláčkova ranče, který se svým typem k Saše velmi hodí, má výbornou povahu a moc se nám líbí všechny jeho dětičky, které na letošní výstavě vyhrály soutěž o nejlepší vrh. Koukněte sami na A vrh z Dorky. www.zdorky.wz.cz/odchovy.html

22.6.2006 Braya se dnes předváděla na Barrandově. Získala roli hloupého robotického psa. Musela předvést, co se všechno naučila, a že jí nevadí měření metrem, když visí zakouslá do peška 40cm nad zemí. Braye se tu moc líbilo, protože se o ní zajímalo spousta lidiček, kteří ji kromě měření a focení, taky hladili a házeli balonek. Říkala mi, že se na natáčení už moc těší.

19.06.2006 Veselá zpráva. Maya čeká miminka, na obrazovce jsme jich při dnešním vyšetření viděli 5. Kolik pak jich bude skutečně se dozvíme za měsíc a kousíček.

23.5.2006 Dnes jsem jela s Mayou na krytí za Arconem z Husovy tvrze, je to moc pěkný, pracovně vedený pes s výbornou povahou. S majitelem psa Romanem jsme se domluvili na překrytí, které proběhlo dne 25.5.2006 opět bezproblémů.

16.5.2006 SVOD DOROSTU V JIHLAVĚ, KOMPLETNÍ POSUDKY S KODY. http://www.beauceron.cz/Chovatelstvi/bonitace/svod_jihlava_kveten06/svod_jihlava_kveten06.htm

7.5.2006 VÝSLEDKY KLUBOVÉ VÝSTAVY http://www.beauceron.cz/vystavy/vystavy.htm#klubovka_jihlava06

6.5.2006 jsem se zúčastnila se svou smečkou klubové výstavy v Jihlavě, protože posuzoval zahraniční rozhodčí, kterého pozvala organizátorka výstavy Kačka Kratochvílová, vzala jsem tentokrát celé naše beauceronní osazenstvo, jen Saša musela zůstat doma, protože zákony u nás účast tzv. týraných psů na veřejných akcích zakazují (bohužel i těch kteří nebyli v rozporu se zákonem, tím myslím import ze země původu Bc, kde se kupírovat uši před 5lety smělo)
      Sešlo se tady i víc našich příbuzných, měla tu potomky Daisy i Eastwod, Celine tu měla všechny sourozence!
      Před výstavou samotnou proběhl svod dorostu, Cid i Celine byli p. rozhodčím M. Krinke velmi pěkně ohodnoceni. Zatím jsou posudky u PCH, následně je zveřejním.
      Výstava začala v 11hodin. Bylo tu krásné prostředí, objednané krásné počasí, prostorný kruh a tak bylo radost vystavovat. Výsledky nakonec předčily mé očekávání, neboť jsem v takový úspěch při tak velké konkurenci nečekala!!!
Ve třídě mladých jsem předváděla Cida, prezentoval se moc pěkně a tak si odnášel z kruhu stříbro, hned za Pongem synem Ufa a Sarah, který následně obdržel i titul Primus junior. - Eastwod si i přes svůj handikap obhájil známku výbornou. U rozhodčího jsem ocenila, že si všiml, že „psovi něco chybí“.
Ve třídě mladých fen jsem rovněž obdržela stříbro tentokráte s Celine, před námi byla Airin z Francie s majitelkou Dášou z Čech?.
Ve třídě otevřené na nás s Mayou čekala další stříbrná. Tentokrát si to rozdali holky „M“ z Koláčkova ranče, před námi byla Margot a za námi Moly. I Daisy si dnes musela zaběhat proti své soupeřce Altee tentokráte již ve třídě veteránů, šlo jí to krásně a tak jsem si díky ní odnášela první zlatou a čest běhat s ní o titul BOB. Do soutěže o nejkrásnější pár jsem tentokrát postavila Easta s Celine. Měla jsem radost, že i tato dvojice skončila stejně jako v předchozích letech Eastwod s Daisy a Eastwod s Mayou, se zlatem.
Nejlepší vrh, třetí místo. Už zde nebyl Cid a tak Celine docela dost kontrastovala svou barvou a velikostí vedle svých strakatých sourozenců.
V poslední soutěži mě zlato potěšilo asi ze všeho nejvíc, protože zde nešlo už jen o krásu ?.

Celkově se nám výstava líbila, myslím si, že p. rozhodčí posuzoval velmi korektně od začátku do konce, sice nedával tituly zadarmo, na což nejsme z českých výstav moc zvyklí, ale ohodnotil současný stav jednotlivců a přidělil známku bez ohledu na jejich dosavadní výsledky. Jeho výrok, že naše omladina je budoucnost chovu, mě moc potěšil! A o tom to je ?

20.4.2006 jsem se ocitla opět ve Zloníně s foťákem a s dědou Eastem. Štěňátka pěkně povyrostla a chystala se do nových domovů. Odpoledne se konala schůze předsednictva v Říčanech, ale bohužel jsem na ní nedorazila z důvodu technického problému na mém vozidle. Návštěva + foto vnoučat v CHS FAHAVE ( http://www.fahave.wz.cz/) + Zde foto přiložené


16.4.2006 jsem se přihlásila s Celine na zkoušku, původně jen do počtu, proto jsem přivítala účast naší kamarádky Dáši se stejně starou Airin. Holky byly trochu ve výhodě, protože mají za sebou již několik výstav a aktivně docházejí na cvičák, kde pilně trénují už i obrany. Nakonec jsme obě absolvovali u p. rozhodčího M.Smejkala na výbornou a úspěchem oslavily 11měsícní narozeniny našich beauceroních slečen!

26.3.2006 se konal svod dorostu a bonitace v Novém Strašecí, nakonec jsem se sem vypravila jen se svým fotoaparátem tuto akci zdokumentovat. Po příjezdu na místo jsem si blahořečila! Lilo, všude voda a kde nebyla voda, byly zmrzlé zbytky roztátého sněhu, které tvořily hodně nerovný a příliš kluzký podklad. Jen díky benevolenci p. rozhodčího Jančíka, který využil k předvedení pohybu psů malý kousek travnaté plochy, nedošlo k žádnému pádu ani zranění.
Výsledky akce včetně fotografií na www.beauceron.cz
Odpoledne jsem zavítala spolu s Andrejkou a Pepou do CHS Fahave zkontrolovat psí vnoučata. Na návštěvu sem přijela i Iva s Honzou, tak nás tu na to kochání bylo opravdu požehnaně! Info a foto na http://www.fahave.wz.cz/

11.2.2006 Dnes se konala MVP BRNO a já se vypravila pouze se svým fotoaparátem a s rodinou Součkových podívat, jak si povede naše odrostlejší miminko Czech Z Lhotecké Linie. Beauceroni přišli na řadu až kolem poledne a tak jsem mezičas strávila povídáním s majiteli bosíků a samozřejmě i kelpín. Posuzoval pan rozhodčí M. Krinke. Jeho posuzování bylo dobře srozumitelné a přehledné. O to větší radost jsem měla z výsledků! Czech získal známku VN a jinak téměř všechny Svod dorostu a bonitace 26. 3. 2006 v Novém Strašecí a následně vyhrál celou výstavu. Margot z Koláčkova ranče (Sarah x Apache) si odnášela titul CACIB a Megan, její sestra, r. CACIB. Kompletní výsledky na www.beauceron.cz.

31.1.2006 Zúčastnila jsem se za RR schůze předsednictva spolu se schůzí chovatelské komise v Praze Dejvicích, kde jsem převzala podklady od PCH

28.1.2006 MVP Trenčín, tuto výstavu jsem mohla absolvovat díky R. Zralému, který zajistil vše potřebné včetně dopravy. Jela jsem já s Mayou, Roman s Arconem a Dáša s Airin jen na kukačku. I přes malé peripetie se výlet vydařil, Maya získala ve třídě otevřené CAC a následně CACIB. I Arcon obhájil své kvality a odjížděl s titulem CAC a r.CACIB. Výsledky z MVP Trenčín jsou komplet na ve výstavách na www.beauceron.cz

27.1.2006 Nakrýt Sarah jsem se rozhodla z důvodu její ještě lepší adaptace u nás, kdy se fena zaměstná přípravou na porod a péčí o štěňata. Nechala jsem vystavit expres krycí listy, dnes dorazily a tak jsem jela do Jihlavy. Rozhodla jsem se zopakovat předešlé spojení, neboť se štěňata jeví opravdu velmi slibně!
Bohužel se nezdařilo, Saša nezabřezla.

24.1.2006 Naše smečka se rozrostla o 5letou beauceronku Sarah, pro kterou jsem si dojela do Hranic na Moravu taxíkem, protože bych si sama v zimě už naším autíčkem netroufla.
Saša si pamatovala nejen nás, ale i prostředí, kde strávila před dvěma a půl lety 4 měsíce, kdy tu byla na výcvik. Smečka jí přijala bezproblému, tedy až na bláznivou Kelpí, která přijetí samozřejmě hlasitě okomentovala!