::: Aktuality roku 2005:::

Rok 2005


Letošní rok začal slibně, dne 6.1. byl Eastwodovi oficiálně přidělen titul mezinárodního šampiona krásy viz certifikát

19.1. přijela za Eastwodem nevěsta Aranka Černá princezna (Naši psi - Aranka) maj. Otradovcových. Za dva měsíce se pak narodila dvě štěňátka, pes a fena.

Zúčastnila jsem se s Kelpínou MVP Brno, běhala ve třídě mladých se svou sestrou a obržela známku V2 od rozhodčího J. Matyáše ze Slovenska.

Absolvovala jsem ve dnech 18-20.2. s Eastwodem a Kelpínou výcvikový víkend v Červené Řečici pod vedením V. Maurera. Zajímavý program, báječní pejskaři… no to si určitě zopakujeme!

29.2. se konal opět závod družstev v Novém Strašecí. Letos nastoupila hned dvě družstva beauceronů a vyhráli nejlepší…samozřejmě, že bosíci! D. Černá s Artušem a V. Maurer s Edwardem a NO Akimem. Já a Jarda Šustek doplněni též jedním NO jsme byli taky dobří, ale bodově nám to stačilo pouze na předposlední místo. Budeme se snažit o zlepšení. Slibuji.

Článek v časopise PES přítel člověka mě zklamal, neboť nebyl zveřejněn kompletně a z deseti dodaných fotografií otištěna pouze jedna.

Zpravodaj vyšel 1.3.

Na březnový víkend ve dnech 18-20.3. v Červené Řečici jsme s Dášou Č. jako již tradičně dorazily až za tmy. Tentokráte jsem s sebou kromě Eastwoda a Kelpí přibrala i syna Danyho. Cestou jsme se zastavily domluvit areál pro letošní klubovou výstavu v Kolesech. Pro pořádání výstav jsou zde ideální podmínky a nádherné prostředí. Kdo má rád koně, si zde taky přijde na své, stejně jako labužníci. Vaří zde dobře. Opět přátelské přijetí a posílení stavu přítomných bosíků zajistilo opravdu příjemně prožitý víkend. Tentokrát se trénovalo především na nedělní zkoušky. Díky výrazné podpoře přítomných (ještě jednou vám všem děkuji) jsem mohla s Eastem složit zkoušku OPT1, kdy nám počet získaných bodů zajistil první místo v obranářském závodu! Nakonec jsem neodolala a víkend ještě o dva dny prodloužila. Trénink pod vedením Vojty M. mě pomohl a doufám, že se budeme stále zlepšovat.

26. března jsem s Eastem spolu s dalšími 3 beaucerony (Dáša Č. s Artušem, Vojta M. s Edwardem a Jarda Š. s Fantagirou) absolvovala v Hrádku u Rokycan závod dle NZŘ. Až na místě jsme se s Dášou rozhodly, že i bez předchozí přípravy nastoupíme do ZVV2. Eastwod mě opravdu velmi potěšil, s některými cviky se doslova popral a nakonec tuto kategorii vyhrál. Bráška Edward, který s Vojtou startoval v kategorii IPO 3 se umístil třetí. Bosíci zde v konkurenci jiných plemen předvedli svůj um a jejich výkony byly dokonce pochváleny i samotným rozhodčím! (foto za závodu stupně vítězů.)

27.3. bonitace v Novém Strašecí. Na tuto akci jsem jela přímo ze závodů. Užila jsem si opravdu luxusního pohostinství rodiny Otradovcových a řidičských schopností tety Dáši:). Svod mladých při bonitaci zde absolvovala Aranka a Amálka Pouštní zář, což jsou dcerky Andrei z Lhotecké linie. Jejich a ostatní fotografie přítomných zvířat byly zařazeny do BC databáze.

Své 33 narozeniny jsem oslavila v kruhu přátel v Praze na členské schůzi BK, kde proběhly i volby. Po několika letech se změnila sestava předsednictva, doufejme že ve prospěch BC:). Info: viz http://www.beauceron.cz

Klubová výstava 9.4. se nakonec musela z důvodu nepříznivého počasí konat v hale. Areál Elektrovasury v Kolesech je naštěstí vybaven i takovýto ideálním prostorem. Ocenit zaslouží též způsob organizace, za což vděčíme především vedoucí akce D. Černé. Počet přihlášených BC se vyšplhal přes 50! Jde o zatím nejvíce obsazenou klubovou výstavu BC v Čechách. Nejvíce byly obsazeny třídy mladých, kam byla přihlášená i naše roční Maya. Eastwod se jako Interchampion předvedl ve třídě vítězů. Výsledek výstavy předčil mé očekávání. Maya se předvedla úplně ukázkově i přestože šlo o její výstavní premiéru. Kromě vítězství ve své třídě -CAJC, předběhla nejlepšího mladého psa a obdržela tak titul PRIMUS JUNIOR a nakonec vyběhala i BOB. Maya tak nezapře kvality svého otce, který výstavní kariéru zahájil stejným způsobem-BOB na klubové výstavě v roce 2000. V soutěžích moji psi též exelovali. V soutěži párů Eastwod s Mayou vyhráli nad párem harlekýnů V. a Z. Tomáškových. Za nejlepší skupinu byly vybrány odchovy R. Koláčka a Maya u toho samozřejmě nemohla chybět:). Na rozdíl od loňské klubové výstavy obdrželi vítězové za získané tituly až neuvěřitelně krásné a hodnotné ceny! Kompletní výsledky a info o výstavě na http://www.beauceron.cz

14.4. se konala schůze předsednictva na které se kromě jiného naplánovaly akce na příští rok. V letošním roce nás čeká ještě výcvikový tábor 2-9.7, kde proběhne i členská schůze, závod V. Maurera v září, bonitace a svod dorostu a speciální výstava. Zápisy ze schůzí vedení BK budou pravidelně zveřejňovány ve zpravodaji a též na klubových stránkách.

V pondělí 25.4. jsem si domů přivezla březí fenu BC Rosu de Lusan. Za otce štěňat jsem vybrala harlekýna Ouker Bleu de la Horde du Bois Perdu (info na http://www.aboutbeaucerons.com/) . Tímto děkuji majitelům M. a J. Vernerovým za souhlas k pronájmu feny, za zprostředkování a následně i uskutečnění krytí dne 16.3. Štěňátka očekáváme v polovině měsíce května.

27.4. jsme jeli s Eastwodem za nevěstou Hellen z Koláčkova ranče maj. Hanky Tůmové.

16.5. VRH `C` - bližší informace zde :)

Vyšel zpravodaj 10.6. na titulce s naší Mayou z Koláčkova ranče, která obdržela titul vítěz plemene na Klubové výstavě v Kolesách

1.7.schůze předsednictva v Říčanech

23.7. 2005 Národní výstava MB -vyhrála zde sestra Mayi, Moly z Koláčkova ranče V1, CAC, Národní vítěz, BOB. Přijela se sem podívat i Dáša s malou importovanou fenkou Airin (Naši psi - Airin). Večer si noví majitelé Andrejka a Pepa odvezli malého Caesarka, který ode dnes bude dělat společnost černopálené beauceronní fence Bonie a rezavýmu šarpejákovi. Prázdninový tábor BK s Danýskem, Eastwodem a Kelpí V pátek dne 1.7.2005 jsem spolu se synem Danýskem, Eastwodem a Kelpí měla jet na LVT do Červené Řečice. Můj plán dostavit se též v páteční večer nevyšel díky autonehodě. Byla jsem moc ráda, že jsem se na tábor dostala díky ochotě Jardy Šustka, který mě v sobotu vyzvedl v Chlumci N/C, kde mému natlučenému autíčku měla být poskytnuta pomoc. Letošního výcvikového tábora se zůčastnilo téměř 40 lidí a 34 psů, z toho bosíků 27. Bylo mi přiděleno družstvo začínajících a těch, kteří se chystali na zkoušku ZOP, všichni byli fajn a moc se snažili. Od prvního dne i přestože bylo naplánováno volno, všichni se vrhli střemhlav do intenzivního výcviku, což opravdu vydrželo všem po celý týden. Chodilo se denně stopovat, trénovala se poslušnost a díky možnosti výcviku v hale nám i psům se cvičilo opravdu příjemně, no a samozřejmě nechyběl nácvik kousání, figuroval nám F. Strach, J. Šustek a V. Maurer. V mezičase jsme se samozřejmě také měli čas uvolnit, ale i si trénink zpestřit např. při vodních hrátkách nebo nočním závodu nebo kousání v místnosti, kdy se nevyřádili jen pesani, ale i psovodi! Zkrátka jsme se vůbec nenudili a výsledky intenzívního výcviku se dostavily na konci týdne, kdy proběhly v pátek zkoušky dle KJ BRNO a v sobotu dle NZŘ. S Eastwodem jsem zde složila zkoušku ZPU2, kdy nám rozhodčí udělila 100b za vypracování stopy a zkoušku SPT1, kterou i přes spoustu bodláčí, velmi prudce se svažující terén a přítomnost několika zajíců přímo na stopě, Eastwod vypracoval velmi pěkně a byl dokonce rozhodčím pochválen. Kelpína taky exelovala a složila zkoušku ZOP, kdy jsem z důvodu, že druhý den měla nastoupit na ZZO, použila druhý povel k utvrzení cviku dlouhodobé odložení a stálo nás to 10b. Nakonec ta bodů ztráta byla zbytečná, neboť jsem rozhodla, že bude Kelpí raději odpočívat, protože jsme musely večer navštívit místního veterináře z důvodu akutního zvracení přecházejícího v apatii. Tábor byl super, Danýskovi se to tu líbilo a taky za námi přijeli na pár dní babička s dědou, na 3dny s námi bydleli i majitelé Geronima, kteří ve výchově opravdu pokročili. Pesani se taky tvářili spokojeně, figuranti se nám opravdu věnovali a tak jsme se rozhodli, že si to letos ještě jednou zopakujeme!

Prázdninová dovolená u tety Dáši, kam jsme jely já s Danýskem, Dáša s klukama a Marcelka s holkama a samozřejmě se všemi pesany, takže se ve starém mlýně bosíkama jen hemžilo, bylo jich tu celkem 7. Z našich Eastwod Celine a Czech, který zde přijal svou novou paničku Marcelku. Danýsek, Kubíček, Filípek, Magdalenka a Marcelka se chovaly úplně senzačně. Pesani si zde trochu zařádili až jsme museli k veterináři jestli se náhodou jedno ze štěňat nechytlo na rybí návnadu i s háčkem, RTG trávicích traktů štěňat dopadl negativně! Navštívil nás taťka Pája a strejda Jarda Šustek a spousta dalších tetiček.

Na druhý výcvikový tábor jsem jela už bez Danýska, ale za to s Mayou, Eastem a Celine . Ubytování tentokrát bylo totiž romantičtější a to na místním zámku, ovšem jen pro nás otrlé. Výcvik už nebyl tak intenzívní jako na prvním táboře, ale užili jsme si taky dost!

1.10 jsem úspěšně s Kelpínou v ZKO Poděbrady složila zkoušku ZZO za 56b. Nejvíc bodů jsme ztratily za aport, pro který jsem nešťastně zvolila dětskou botičku místo naučené činky a Kelpína to bohužel pojala jako prima hru a tak nás její řádění a radost stála 3body.

8.10 nás čekal den plný strastí, jediným světlým bodem bylo složení zkoušky BH, ale opravdu jen s odřenýma ušima. Nejen, že zkouška byla v Praze a já jela tudíž poprvé přes Prahu sama autem. Kelpína se rozhárala a chovala se jak vyměněná, byla pomalá a bez chuti, což nám také rozhodčí Ťujík podstatně vytknul. Těsně před odjezdem mi vykradl zloděj auto, vzal vše včetně fotoaparátu a já další 3hodiny strávila na policii. Jen díky mé kamarádce Alžbětě jsem nemusela v chladné říjnové noci jet bez okýnka. No a do třetice všeho zlého jsem se potkala na dálnici se stádem divokých prasat. Co dodat…přežili jsme to!!!

Na beauceronní víkend 29.10 -30.10. jsme do Rokycan jeli s babičkou Věrou. S radostí jsme přihnuli azyl v příjemném domově manželů Šustkových, kteří o nás téměř královsky pečovali. V sobotu ovšem nemohl Eastwod na závod nastoupit protože měl velmi hluboko rozřízlou tlapku a tak vyhrál v jeho kategorii bráška Edward. V kategorii dle ZMT vyhrála a zkoušku složila dcera Eastwoda Beata z Lhotecké linie na 128b! Měli jsme všichni velkou radost! Neděle patřila Maye, která zde podstoupila bonitaci, kde jí rozhodčí pro plemeno L. Jančík vytknul pouze lehčí ucho. Byly zde i setry Mayi a to Moly, Margot a Mery. Svodu se zde zúčastnila vnučka naší Daisy Aranka Pouštní zář a i přestože mladá, bonitaci zde složila Amálka Pouštní zář a obdržela kód A1,F,G2(V5) X/A.

3.11. schůze předsednictva v Říčanech, převzetí podkladů pro zpravodaj od PCH

12.11. jsem s Kelpínou tentokráte vlakem a následně autobusem vyrazila na MVP Praha, nikoliv vystavovat, ale bonitovat! Výstavu bosíků jsem sice nestihla, za to příjemně popovídala se známými. Na bonitaci se Kelpína prezentovala perfektně, už od rána chodila po výstavišti vzorně na volno a tak se nakonec i předváděla. Rozhodčí nás za prezentaci moc pochválil. Kelpína se bonitační komisi moc líbila a tak jí bylo vytknuto pouze světlejší oko a to, že neumí chodit na vodítku, což se ale naštěstí do kódu nepíše…

Na speciální výstavu do Trmic jsem se nakonec nevypravila, ale za to se zúčastnila členské schůze BK dne 13.11. nedaleko Humpolce v příjemném prostředí motelu Tři hvězdičky. Schůzi zajistila K. Kratochvílová, ale bohužel se sešlo jen pár členů BK, i přestože se schvalovaly stanovy BK.

Zpravodaj BK vyšel 31.12.2005